78207

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


JosPr (46.135.85.129) --- 4. 4. 2023
Re: Úhyn včelstev

Jaka kontrola zimní měli a lavírovaní? Jestli na vzorek včelař napíše 30,má jich 30 i kdyby jich měl jenom 5.Spousta jich brala měl a ani nevěděla,že je bere ze včelstva,které už není.Další včelstva popadala při zámrzu v únoru,v lednu se rozplodovala,v únoru to tepelně nezvladla a šla do kytek na plodu.Další jsou žebráci,a není jisté,že to dají teď.
Svazovym čislům bych vůbec nepřikládal váhu,úhyny jsou vyšší.
Někdo aní neřekl o kolik včelstev přišel.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76793


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
R. Polášek (90.178.51.173) --- 5. 4. 2023
Re: Úhyn včelstev

Moc mi není jasné, jakou by měl včelař motivaci nenahlásit zimní úhyny svých včelstev. Dotace D1 se dává na počet včelstev k 1 září, takže i kdyby včelař neměl někdy v době vyplácení dotace třeba v lednu žádná včelstva, je to jedno a dotaci by stejně měl dostat.
Jedině že by snad v očích ostatních včelařů chtěl vypdat lepší včelař než je. Nebo v letech, kdy by úhyny vůbec nebyly a on by měl třeba 100 úhyny, že by přilákal nějakou kontrolu veteriny a ti by ho otravvali s nějakým opatřeními.
Problém jsou potom včelstva umístěná volně v přírodě, protože k nim je volný přístup a snadno je tak funkcionářůi zkontrolují. Ale včelstva umístěná někde v zahradě daleko od plotu a kde ze silnice a chodníku není vidět, tam to moc kontrolovatelné není, pokud to nemá být oficiální kontrola se vším humbukem.
Takže nemyslím, že svazová čísla jsou ak úplně mimo. Možná o pár procent uhynulých včelstev, která se včelaři nenamáhali hlásit, protože jejich počet snadno doplní v sezóně rozchovem. A je jim jedno, že o těch jednotek včelstev zaplatí vyšší příspěvek Svazu.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76796


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
(91.221.213.137) --- 5. 4. 2023
Re: Úhyn včelstev

,,Dotace D1 se dává na počet včelstev k 1 září, takže i kdyby včelař neměl někdy v době vyplácení dotace třeba v lednu žádná včelstva, je to jedno a dotaci by stejně měl dostat."
--------------------------------------------------------------
Tak to bylo, ale poslední 2 roky to po bordelu v evidenci SZIF překopal, takže v době příjmu dotace musí ty včelstva stále žít, pokud nežijí, je formulář na vrácení 1 D. ... takže další brykracie pro pokladníka ... no příští rok jako dotace 50 korun, a takovouhle šaškárnu a úřední tahanice prakticky pro každého, protože úhyn včelstva v zimě je vždy nějaký ... tak se raději nenahlásí a je pokoj s papírováním.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76797


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu